Pokazywanie postów oznaczonych etykietą koktajle. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą koktajle. Pokaż wszystkie posty

czwartek, 21 lutego 2013

Koktajl zdrowia

Zima trwa w najlepsze, a mi już tęskno do wiosny, dlatego dzisiejsze drugie śniadanie uczciliśmy koktajlem zdrowia! Jego właściwości są nieocenione. Pyszny, zdrowy i odżywczy, każdemu należy się w taką pogodę!

Składniki:
1 łodyga natki selera
1 kiwi
1 banan
1 jabłko
2 łyżeczki cukru
pół szklanki jogurtu naturalnego

Owoce obieramy ze skórek, kroimy i wrzucamy do blendera. Dodajemy cukier oraz jogurt i blendujemy!
Miksturę przelewamy (właściwie przekładamy, bo jest gęsto, oj gęsto!) do szklanek i podajemy.






niedziela, 5 sierpnia 2012

Niedzielne orzeźwienie

Duszna niedziela wymaga swoistego orzeźwienia. Proponuję owocowy koktajl na bazie kefiru. Jest mega tani, odżywczy i prosty w przygotowaniu. Jedyne czego potrzebujecie to:
1,5 szklanki kefiru
2 dojrzałe gruszki
garść śliwek (mirabelek lub renklod)
4 łyżeczki cukru
mikser lub blender :)

Ważne jest żeby owoce były dojrzałe i miękkie, im bardziej dojrzałe tym słodszy wyjdzie koktajl. Trzeba je umyć, wypestkować i sprawdzić czy nie ma robaków. Gruszkę pokroić na drobne kawałki, wykroić tzw. "kamienie", gniazda oraz obrać ze skórki. Teraz wszystkie składniki dokładnie miksujemy, przelewamy do szklanek i podajemy schłodzone. Można ozdobić listkiem mięty, malinami lub plasterkiem cytryny :)